Dom na sprzedaż, woj. małopolskie / dodano: 15.05.2019
Morawskiego, 5/527, Kraków, Krowodrza, Kraków
Cena: 1 190 000 PLN  (1131,18 PLN/m²)
Powierzchnia mieszkalna
1052 m²
Powierzchnia działki
8877 m²
Liczba pokoi
12
Liczba pięter
2
Typ domu
pałac/dworek
Numer oferty
1528521787
Data dodania
2019-05-15 15:55:34
Opis:

„Dwór Kamion” Kamion gmina Puszcza Mariańska”

Sprzedaż obecnej nieruchomości wraz z projektem i pozwoleniem na przebudowę

pod Dom Seniora „Dwór Kamion”

LOKALIZACJA

Istniejący budynek położony jest w miejscowości Kamion w gminie Puszcza Mariańska. Dwór jest otoczony parkiem. Działka, na której usytuowany jest budynek przylega od wschodu do działki, gdzie znajdują się zabudowania gospodarcze dworu a od południa graniczy z działką domu jednorodzinnego. Pozostałe działki graniczące z terenem inwestycji nie są zabudowane. Działka granicząca z inwestycją od północy posiada status działki leśnej.

OGÓLNY OPIS BUDYNKU

Dwór w Kamionie powstał w latach 1917-1918 dla B. Wojciechowskiego wg projektu Juliusza Kłosa. Do niedawna budynek pełnił funkcję szkoły, aktualnie obiekt jest niezagospodarowany. Elewacje pałacu stanowią przykład architektury neoklasycystycznej z początku XX wieku. Jest to budynek wolnostojący 2- kondygnacyjny, murowany z cegły i otynkowany. Obiekt jest częściowo podpiwniczony jednak posiada on kondygnacje podziemną pod całym obrysem budynku. Dwór założony został na planie prostokąta z czterokolumnowym portykiem toskańskim od frontu zwieńczonym trójkątnym szczytem i dwoma ryzalitami skrajnymi od ogrodu, pomiędzy którymi znajduje się taras. Po bokach znajdują się dwie prostokątne przybudówki, prawa piętrowa z tarasem od frontu, mieszcząca boczną klatkę schodową. Układ wnętrz dwutraktowy, częściowo przekształcony. Dach łamany polski, kryty eternitem. Elewacje tynkowane z płaskim wydzielonym pasem cokołu. Podziały architektoniczne elewacji w postaci poziomych prostych gzymsów. Okna parteru w płaskich, uszatych opaskach, zwieńczone profilowanym gzymsem wieńczącym. Stolarka okienna drewniana o zróżnicowanych podziałach, generalnie sześciopolowa na parterze oraz czteropolowa na piętrze. W niektórych okna na parterze proste kraty.

Obiekt jest przyłączony do sieci wodociągowej, elektrycznej i kanalizacyjnej. Budynek posiada wentylację grawitacyjną. Obiekt jest własnością prywatną. Dwór w Kamionie jest wpisany do Rejestru Zabytków nieruchomych pod nr 457 z dn. 29.03.1977 r.

CHARAKTERYSTYCZNE PARAMETRY ISTNIEJĄCEGO OBIEKTU

Powierzchnia zabudowy 345m2 § Powierzchnia użytkowa obiektu 1052.6m2

PRZEZNACZENIE I SPOSÓB UŻYTKOWANIA OBIEKTU

Projekt zakłada przebudowę, rozbudowę i adaptacje istniejącego obiektu na „Dwór Kamion” – dom seniora. Projektowane jest całkowite podpiwniczenie budynku wraz z pogłębieniem piwnic, wyburzenie stropów i założenie nowych, z pustaków betonowych i płyt żelbetowych oraz adaptacja poddasza na cele mieszkalne wraz z budową lukarn w oparciu o zalecenia konserwatorskie. Budynek zostaje zakwalifikowany jako budynek zamieszkania zbiorowego i jest przeznaczony na pobyt samodzielnie poruszających się osób starszych, a także osób wymagających rehabilitacji pooperacyjnej. Przewidywany jest pobyt pensjonariuszy krótkoterminowy, długoterminowy oraz stały. Dla przebywających we dworze gości zapewnione zostały pomieszczenia treningowo-rehabilitacyjne, pomieszczenia zabiegów, kaplica, jadalnia, biblioteka i pokój dzienny oraz pokoje 1-3 osobowe. Dla osób odwiedzających projektowane są pokoje gościnne.

CHARAKTERYSTYCZNE PARAMETRY INWESTYCJI.

Powierzchnia zabudowy 345m2

Ilość kondygnacji ( w tym jedna podziemna) 4

Powierzchnia użytkowa obiektu 1052.6m2

Powierzchnia użytkowa piwnic 346.0m2

Powierzchnia użytkowa parteru 310.4m2

Powierzchnia użytkowa piętra 260.2m2

Powierzchnia użytkowa poddasza 136.0m2

Wysokość kalenicy 12.35 m

Wysokość budynku liczona od terenu przed wejściem na pierwszą kondygnacje naziemną do wierzchu izolacji stropu nad ostatnia kondygnacją 10.42m

Bogusław Filipowicz Ecc Office
Bogusław Filipowicz
Zadzwoń do oferenta
Zadzwoń do oferenta: 609661063
Powiedz, że znalazłaś/eś ofertę na Bezposrednie.com. Dziękujemy.
Wyślij wiadomość do oferenta
Wyślij wiadomość do oferenta

Zgadzam się też na otrzymanie:

reklama