Działka na sprzedaż, woj. Polska / dodano: 07.05.2026
małopolskie, krakowski, Czernichów, Ratanice
Cena: 800 000 PLN  (245,17 PLN/m²)
Powierzchnia działki
3263 m²
Numer oferty
gratka-47241793
Data aktualizacji
2026-05-07 10:39:58
Opis:

Jako właściciel nieruchomości mam przyjemność przedstawić Państwu ofertę sprzedaży terenu inwestycyjnego zlokalizowanego w malowniczej podkrakowskiej miejscowości Przeginia Narodowa przy granicy z miejscowością Czernichów na którym możliwe jest zrealizowanie Projektu Inwestycyjnego Deweloperskiego.

Nieruchomość objęta jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego przyjętym Uchwałą NR LXIV.641.2023 RADY GMINY CZERNICHÓW z dnia 24 kwietnia 2023 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miejscowości Przeginia Narodowa.

Teren działek 924 i 923 ( 3263m2 ) jest przeznaczony pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną oznaczoną symbolem 16MN-I.

Istotne parametry MPZP :

- wskaźnik powierzchni zabudowy max. 25%

- wskaźnik intensywności zabudowy 0,01 – 0,5

- wskaźnik powierzchni biologicznie czynnej 70%

- maksymalna wysokość 9,0 m

- kąt pochylenia połaci dachowych od 37do 45 stopni.

Według opracowanej przez uprawnionego projektanta architekta koncepcji projektowej zawierającej analizę chłonności, na działkach możliwa jest realizacja od 7 ( 980m2 PU) do 8 domów ( 1120m2 PU) jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej. Nie przewiduje się podpiwniczenia. Każdy z domów posiada 1 wewnętrzne miejsce postojowe w garażu wbudowanym w bryłę budynku. Powierzchnia użytkowa typowego domu to około 140 m2, w tym część mieszkalna na parterze 51,3m2 oraz 56,8m2 na piętrze.

Sumarycznie możliwa jest realizacja zabudowy na poziomie ~980-1120m2 powierzchni użytkowej.

Zamierzenie inwestycyjne nie posiada decyzji o pozwoleniu na budowę. Projekt koncepcyjny został opracowany w znaczącym stopniu szczegółowości, tak aby dla sporządzenia wymaganego Prawem budowlanym projektu budowlanego (projektu zagospodarowania terenu i projektu architektoniczno-budowlany) potrzebne były jedynie niezbędne formalności.

Nieruchomość zlokalizowana jest w drugiej linii zabudowy przy wewnętrznej drodze gminnej (dz. nr. 822). Możliwy jest dostęp do nieruchomości przez drogi wewnętrzne 925, 926 (służebność ) zarówno od strony wschodniej jak i południowej.

Docelowo w roku 2029 możliwy jest również zakup przyległej działki rolnej 922 ( 5907m2 ) wraz z działkami drogowymi 925, 926 ( 673m2 )

W odległości 110m od nieruchomości wzdłuż drogi gminnej (dz. nr. 139) przebiega :

- sieć wodociągowa (w90),

- sieć energetyczna (eN),

- światłowód (Fiberlink).

W rejonie brak sieci kanalizacji sanitarnej.

Cena:

800 000 + VAT = 984 000 zł

800 000zł netto / 1120m2 ~715zł/m2 PU

800 000zł netto / 980m2 ~815zł/m2 PU

Nieruchomość jest sprzedawana przez osobę fizyczną wystawiającą fakturę VAT.

W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszam do kontaktu telefonicznego

Paweł
Zadzwoń do oferenta
Zadzwoń do oferenta: +48 791 716 912
Powiedz, że znalazłaś/eś ofertę na Bezposrednie.com. Dziękujemy.
Wyślij wiadomość do oferenta
Wyślij wiadomość do oferenta

Zgadzam się też na otrzymanie:

reklama